TAP474M050DTW
5S-TAP474M050DTW
TAP474M050DTW
CAP TANT 0.47UF 50V 20% RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | TAP |
| Capacitance: | 0.47??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 13 Ohm |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 85??????C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.177 Dia (4.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.276 (7.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.098 (2.50mm) |