TAP226K020HSB
5S-TAP226K020HSB
TAP226K020HSB
CAP TANT 22UF 20V 10% RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | TAP |
| Capacitance: | 22??????F |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage - Rated: | 20V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1.8 Ohm |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.276 Dia (7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.472 (12.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.250 (6.35mm) |