TAP225K025DTW
5S-TAP225K025DTW
TAP225K025DTW
CAP TANT 2.2UF 25V 10% RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | TAP |
| Capacitance: | 2.2??????F |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 6 Ohm |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.177 Dia (4.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.276 (7.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.098 (2.50mm) |