TAP225K020GSB
5S-TAP225K020GSB
TAP225K020GSB
CAP TANT 2.2UF 20V 10% RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | TAP |
| Capacitance: | 2.2??????F |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage - Rated: | 20V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 7 Ohm |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 85??????C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.177 Dia (4.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.335 (8.50mm) |
| Lead Spacing: | 0.125 (3.18mm) |