TAP156K025BRW
5S-TAP156K025BRW
TAP156K025BRW
CAP TANT 15UF 25V 10% RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | TAP |
| Capacitance: | 15??????F |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 2 Ohm |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 85??????C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.236 Dia (6.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.394 (10.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |