TAP155M035DCS
5S-TAP155M035DCS
TAP155M035DCS
CAP TANT 1.5UF 35V 20% RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | TAP |
| Capacitance: | 1.5??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 6 Ohm |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 85??????C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.177 Dia (4.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.276 (7.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.098 (2.50mm) |