TAJW686K010YNJ
5S-TAJW686K010YNJ
TAJW686K010YNJ
CAP TANT 68UF 10V 10% 2312
| Series: | TAJ |
| Capacitance: | 68??????F |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1.3 Ohm |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2312 (6032 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.059 (1.50mm) |