Home All Products Capacitors Tantalum CapacitorsAVX Corporation TAJW107K010RNJ
TAJW107K010RNJ
5S-TAJW107K010RNJ
TAJW107K010RNJ
CAP TANT 100UF 10V 10% 2312
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:TAJ
Capacitance:100??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:10V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):400 mOhm
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Lifetime @ Temp.:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2312 (6032 Metric)
Size / Dimension:0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.059 (1.50mm)