TAJS225K016RNJ
5S-TAJS225K016RNJ
TAJS225K016RNJ
CAP TANT 2.2UF 16V 10% 1206
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | TAJ |
| Capacitance: | 2.2??????F |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 6 Ohm |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.047 (1.20mm) |