TAJP106M010RNJ
5S-TAJP106M010RNJ
TAJP106M010RNJ
CAP TANT 10UF 10V 20% 0805
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | TAJ |
| Capacitance: | 10??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 6 Ohm |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.081 L x 0.053 W (2.05mm x 1.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.059 (1.50mm) |