TAJP105M035RNJ
5S-TAJP105M035RNJ
TAJP105M035RNJ
CAP TANT 1UF 35V 20% 0805
| Series: | TAJ |
| Capacitance: | 1??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 11 Ohm |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.081 L x 0.053 W (2.05mm x 1.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.059 (1.50mm) |