TAJC685M035RNJ
5S-TAJC685M035RNJ
TAJC685M035RNJ
CAP TANT 6.8UF 35V 20% 2312
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | TAJ |
| Capacitance: | 6.8??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1.8 Ohm |
| Package / Case: | 2312 (6032 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110 (2.80mm) |