TAJC477K002RNJ
5S-TAJC477K002RNJ
TAJC477K002RNJ
CAP TANT 470UF 2.5V 10% 2312
| Series: | TAJ |
| Capacitance: | 470??????F |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage - Rated: | 2.5V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 200 mOhm |
| Package / Case: | 2312 (6032 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110 (2.80mm) |