TAJC475M025RNJ
5S-TAJC475M025RNJ
TAJC475M025RNJ
CAP TANT 4.7UF 25V 20% 2312
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | TAJ |
| Capacitance: | 4.7??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 2.4 Ohm |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2312 (6032 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110 (2.80mm) |