Home All Products Capacitors Tantalum CapacitorsAVX Corporation TAJC475M020RNJ
TAJC475M020RNJ
5S-TAJC475M020RNJ
TAJC475M020RNJ
CAP TANT 4.7UF 20V 20% 2312
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:TAJ
Capacitance:4.7??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:20V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Package / Case:2312 (6032 Metric)
Size / Dimension:0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.110 (2.80mm)