Home All Products Capacitors Tantalum CapacitorsAVX Corporation TAJC227K004RNJ
TAJC227K004RNJ
5S-TAJC227K004RNJ
TAJC227K004RNJ
CAP TANT 220UF 4V 10% 2312
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:TAJ
Capacitance:220??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:4V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):1.2 Ohm
Package / Case:2312 (6032 Metric)
Size / Dimension:0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.110 (2.80mm)