Home All Products Capacitors Tantalum CapacitorsAVX Corporation TAJC226M010SNJ
TAJC226M010SNJ
5S-TAJC226M010SNJ
TAJC226M010SNJ
CAP TANT 22UF 10V 20% 2312
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:TAJ
Capacitance:22??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:10V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Lifetime @ Temp.:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2312 (6032 Metric)
Size / Dimension:0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.102 (2.60mm)