TAJC156M010H
5S-TAJC156M010H
TAJC156M010H
CAP TANT 15UF 10V 20% 2312
| Series: | TAJ |
| Capacitance: | 15??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Package / Case: | 2312 (6032 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110 (2.80mm) |