TACR106M006XTA
5S-TACR106M006XTA
TACR106M006XTA
CAP TANT 10UF 6.3V 20% 0805
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | TACmicrochip? |
| Capacitance: | Active |
| Tolerance: | 10??????F |
| Voltage - Rated: | ??????20% |
| Type: | 6.3V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Molded |
| Operating Temperature: | 5 Ohm |
| Height - Seated (Max): | 0.079 L x 0.053 W (2.00mm x 1.35mm) |
| Lead Spacing: | 0.059 (1.50mm) |