TACH476M003XTA
5S-TACH476M003XTA
TACH476M003XTA
CAP TANT 47UF 3V 20% 0805
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | TACmicrochip? |
| Capacitance: | Active |
| Tolerance: | 47??????F |
| Voltage - Rated: | ??????20% |
| Type: | 3V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Molded |
| Operating Temperature: | 5 Ohm |
| Height - Seated (Max): | 0.079 L x 0.053 W (2.00mm x 1.35mm) |
| Lead Spacing: | 0.039 (1.00mm) |