TACH106M010XTA
5S-TACH106M010XTA
TACH106M010XTA
CAP TANT 10UF 10V 20% 0805
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | TACmicrochip? |
| Capacitance: | Active |
| Tolerance: | 10??????F |
| Voltage - Rated: | ??????20% |
| Type: | 10V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Molded |
| Operating Temperature: | 5 Ohm |
| Lifetime @ Temp.: | -55??????C ~ 125??????C |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | Surface Mount |
| Size / Dimension: | 0805 (2012 Metric) |
| Height - Seated (Max): | 0.079 L x 0.053 W (2.00mm x 1.35mm) |
| Lead Spacing: | 0.039 (1.00mm) |