Home All Products Capacitors Tantalum CapacitorsAVX Corporation TAAD107M020G
TAAD107M020G
5S-TAAD107M020G
TAAD107M020G
CAP TANT 100UF 20V 20% AXIAL
Series:TAA
Capacitance:100??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:20V
Type:Hermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance):500 mOhm
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.354 Dia x 0.783 L (9.00mm x 19.90mm)