TAAC686M016G
5S-TAAC686M016G
TAAC686M016G
CAP TANT 68UF 16V 20% AXIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | TAA |
| Capacitance: | 68??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 800 mOhm |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.295 Dia x 0.681 L (7.50mm x 17.30mm) |