Home All Products Capacitors Tantalum CapacitorsAVX Corporation TAAC336K025G
TAAC336K025G
5S-TAAC336K025G
TAAC336K025G
CAP TANT 33UF 25V 10% AXIAL
Series:TAA
Capacitance:33??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:25V
Type:Hermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance):1 Ohm
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.295 Dia x 0.681 L (7.50mm x 17.30mm)