TAAC226K035G
5S-TAAC226K035G
TAAC226K035G
CAP TANT 22UF 35V 10% AXIAL
| Series: | TAA |
| Capacitance: | 22??????F |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1 Ohm |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.295 Dia x 0.681 L (7.50mm x 17.30mm) |