TAAC156K050G
5S-TAAC156K050G
TAAC156K050G
CAP TANT 15UF 50V 10% AXIAL
| Series: | TAA |
| Capacitance: | 15??????F |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1.2 Ohm |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.295 Dia x 0.681 L (7.50mm x 17.30mm) |