Home All Products Capacitors Tantalum CapacitorsAVX Corporation TAAB336K010G
TAAB336K010G
5S-TAAB336K010G
TAAB336K010G
CAP TANT 33UF 10V 10% AXIAL
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:TAA
Capacitance:33??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:10V
Type:Hermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance):1.6 Ohm
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Lifetime @ Temp.:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.193 Dia x 0.472 L (4.90mm x 12.00mm)