TAAB226M016G
5S-TAAB226M016G
TAAB226M016G
CAP TANT 22UF 16V 20% AXIAL
| Series: | TAA |
| Capacitance: | 22??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1.6 Ohm |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.193 Dia x 0.472 L (4.90mm x 12.00mm) |