TAAB156K020G
5S-TAAB156K020G
TAAB156K020G
CAP TANT 15UF 20V 10% AXIAL
| Series: | TAA |
| Capacitance: | 15??????F |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage - Rated: | 20V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1.8 Ohm |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.193 Dia x 0.472 L (4.90mm x 12.00mm) |