TAAB106K010G
5S-TAAB106K010G
TAAB106K010G
CAP TANT 10UF 10V 10% AXIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | TAA |
| Capacitance: | 10??????F |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 2.6 Ohm |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.193 Dia x 0.472 L (4.90mm x 12.00mm) |