TAAA474K035G
5S-TAAA474K035G
TAAA474K035G
CAP TANT 0.47UF 35V 10% AXIAL
| Series: | TAA |
| Capacitance: | 0.47??????F |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.142 Dia x 0.283 L (3.60mm x 7.20mm) |