Home All Products Capacitors Tantalum CapacitorsAVX Corporation TAAA224K035G
TAAA224K035G
5S-TAAA224K035G
TAAA224K035G
CAP TANT 0.22UF 35V 10% AXIAL
Series:TAA
Capacitance:0.22??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:35V
Type:Hermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.142 Dia x 0.283 L (3.60mm x 7.20mm)