TAAA104K050G
5S-TAAA104K050G
TAAA104K050G
CAP TANT 0.1UF 50V 10% AXIAL
| Series: | TAA |
| Capacitance: | 0.1??????F |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.142 Dia x 0.283 L (3.60mm x 7.20mm) |