T502D106M025AG6310
5S-T502D106M025AG6310
T502D106M025AG6310
CAP TANT 10UF 20% 25V SMD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Capacitance:10??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:25V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):1.8 Ohm
Operating Temperature:-55??????C ~ 230??????C
Lifetime @ Temp.:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Size / Dimension:0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):0.122 (3.10mm)