T499C475K025ATE2K4
5S-T499C475K025ATE2K4
T499C475K025ATE2K4
CAP TANT 4.7UF 25V 10% 2312
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:T499
Capacitance:4.7??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:25V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):2.4 Ohm
Package / Case:2312 (6032 Metric)
Size / Dimension:0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.110 (2.80mm)