T499C156K016ATE1K8
5S-T499C156K016ATE1K8
T499C156K016ATE1K8
CAP TANT 15UF 16V 10% 2312
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | T499 |
| Capacitance: | 15??????F |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1.8 Ohm |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 175??????C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 175??????C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2312 (6032 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110 (2.80mm) |