T499C106K016ATE1K8
5S-T499C106K016ATE1K8
T499C106K016ATE1K8
CAP TANT 10UF 16V 10% 2312
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:T499
Capacitance:10??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:16V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):1.8 Ohm
Operating Temperature:-55??????C ~ 175??????C
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 175??????C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2312 (6032 Metric)
Size / Dimension:0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.110 (2.80mm)