T495T156K010ATE1K2
5S-T495T156K010ATE1K2
T495T156K010ATE1K2
CAP TANT 15UF 10V 10% 1411
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:T495
Capacitance:15??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:10V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):1.2 Ohm
Package / Case:1411 (3528 Metric)
Size / Dimension:0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):0.047 (1.20mm)