T495D156K025ATE230
5S-T495D156K025ATE230
T495D156K025ATE230
CAP TANT 15UF 25V 10% 2917
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:T495
Capacitance:15??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:25V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):230 mOhm
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85??????C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Size / Dimension:0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):0.122 (3.10mm)