T495C686K006ZTE400
5S-T495C686K006ZTE400
T495C686K006ZTE400
CAP TANT 68UF 6.3V 10% 2312
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:T495
Capacitance:68??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:6.3V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):400 mOhm
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2312 (6032 Metric)
Size / Dimension:0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.110 (2.80mm)