T495C336K016ATE300
5S-T495C336K016ATE300
T495C336K016ATE300
CAP TANT 33UF 16V 10% 2413
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | T495 |
| Capacitance: | 33??????F |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 300 mOhm |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2413 (6032 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110 (2.80mm) |