T495C226K025ATE300
5S-T495C226K025ATE300
T495C226K025ATE300
CAP TANT 22UF 25V 10% 2312
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:T495
Capacitance:22??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:25V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):300 mOhm
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85??????C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2312 (6032 Metric)
Size / Dimension:0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.110 (2.80mm)