T495C226K006ATE380
5S-T495C226K006ATE380
T495C226K006ATE380
CAP TANT 22UF 6.3V 10% 2312
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:T495
Capacitance:22??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:6.3V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):380 mOhm
Package / Case:2312 (6032 Metric)
Size / Dimension:0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.110 (2.80mm)