T495C107K006ATE150
5S-T495C107K006ATE150
T495C107K006ATE150
CAP TANT 100UF 6.3V 10% 2413
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | T495 |
| Capacitance: | 100??????F |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage - Rated: | 6.3V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 150 mOhm |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85??????C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2413 (6032 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110 (2.80mm) |