T495B226K016ATE600
5S-T495B226K016ATE600
T495B226K016ATE600
CAP TANT 22UF 16V 10% 1411
Series:T495
Capacitance:22??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:16V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):600 mOhm
Package / Case:1411 (3528 Metric)
Size / Dimension:0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):0.083 (2.10mm)