T495B107K006ATE400
5S-T495B107K006ATE400
T495B107K006ATE400
CAP TANT 100UF 6.3V 10% 1411
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:T495
Capacitance:100??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:6.3V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):400 mOhm
Package / Case:1411 (3528 Metric)
Size / Dimension:0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):0.083 (2.10mm)