T495B106K020ATE1K0
5S-T495B106K020ATE1K0
T495B106K020ATE1K0
CAP TANT 10UF 20V 10% 1411
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:T495
Capacitance:10??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:20V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):1 Ohm
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85??????C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1411 (3528 Metric)
Size / Dimension:0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):0.083 (2.10mm)