T495B106K016ATE800
5S-T495B106K016ATE800
T495B106K016ATE800
CAP TANT 10UF 16V 10% 1411
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | T495 |
| Capacitance: | 10??????F |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 800 mOhm |
| Package / Case: | 1411 (3528 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.083 (2.10mm) |