T495A685K006ATE1K8
5S-T495A685K006ATE1K8
T495A685K006ATE1K8
CAP TANT 6.8UF 10% 6.3V 1206
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | T495 |
| Capacitance: | 6.8??????F |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage - Rated: | 6.3V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1.8 Ohm |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071 (1.80mm) |