T495A105K025ATE4K0
5S-T495A105K025ATE4K0
T495A105K025ATE4K0
CAP TANT 1UF 25V 10% 1206
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:T495
Capacitance:1??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:25V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):4 Ohm
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85??????C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.071 (1.80mm)